11 January 2017

LATEST BEST


Od jakiegoś czasu znowu z chłopakiem chodzimy regularnie do kina [przynajmniej raz w tygodniu!]. W tamtym tygodniu byliśmy w Multikinie na "Pasażerowie" i "Ukryte Piękno", pozostałe dwa filmy obejrzeliśmy w domu. Obydwoje najbardziej lubimy dramaty i thrillery! W swoim życiu obejrzałam już tak dużo pozycji, że bardzo ciężko mi odpowiedzieć na pytanie które są moimi ulubionymi! Powiem tak - jest milion genialnych stąd moje niezdecydowanie. Najczęściej filmy wybieramy na podstawie oceny na filmwebie, a rzadziej z polecenia. Na "Ukryte Piękno" poszliśmy, ponieważ Will Smith to ulubiony aktor mojego chłopaka, "Pasażerowie" mieliśmy w planach obejrzeć w kinie, a tak się fajnie złożyło, że nasz przyjaciel miał niedawno urodziny więc wybraliśmy się z Nim i Jego dziewczyną, dodatkowo uwielbiam Jennifer Lawrence chociażby z "Igrzysk Śmierci", "Oszukaną" włączyła nam siostra mojego chłopaka kiedy Ją odwiedziliśmy w Bydgoszczy - nie ma co ukrywać Angelina Jolie mega jak zawsze, a "Infiltrator" wyszukał nam filmweb na podstawie moich ocen, kiedy byliśmy u moich rodziców :) BARDZO, ALE TO BARDZO POLECAM!!

// Since some time me and my boy have been gone to the cinema regularly again [at least once a week!]. In the last week we were in Multikino for "Passengers" and "Collateral Beauty", the other two movies we watched at home. Both of us most like dramas and thrillers! In my life I have watched so many positions, that is why it is very hard for me to answer the question which is my favorite! I'll say this - there are a million brilliant hence my indecision. Most often we choose movies based on the assessment on filmweb and less from the others command. On the "Collateral Beauty" we went because Will Smith is my boyfriend favorite actor, "Passengers" we had in our plans to see in the cinema and so cool happened that our friend recently had a birthday so we went with him and his girlfriend, additionally I love Jennifer Lawrence for instance from the "The Hunger Games", "Changeling" showed us sister of my boyfriend when we visited her in Bydgoszcz - Angelina Jolie as always superb and "Infiltrator" has been found by filmweb because of my assessments, when we were at my parents' house: ) I REALLY RECOMMEND U!!

I N F I L T R A T O R
Właściciel firmy budowlanej John Matthews (Dwayne Johnson) dowiaduje się, że jego syn trafił za kratki za handel narkotykami. Chłopakowi grozi niewspółmierny do winy wyrok – 10 lat więzienia. Zdesperowany ojciec chce mu pomóc za wszelką cenę. Za zgodą  agencji antynarkotykowej oraz prokurator stanowej (Susan Sarandon) postanawia przeniknąć do podziemnego światka przestępczego i działać tam w charakterze tajnego agenta. Misja jest potwornie niebezpieczna – aby ratować syna, John stawia na szali własne życie.

// A father goes undercover for the DEA in order to free his son, who was imprisoned after being set up in a drug deal.

P A S A Ż E R O W I E
Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się ze snu dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich... Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.

// The film tells about two people who wake up 90 years too soon from an induced hibernation on board a spaceship bound for a new planet.

U K R Y T E  P I Ę K N O
Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk (w tej roli Smith) przeżywa ogromną osobistą tragedię i całkowicie wycofuje się z życia. Jego koledzy z pracy obmyślają nieoczekiwany plan, który ma na celu zmusić go do stawienia czoła rozpaczy w zaskakujący i niezwykle ludzki sposób.

// It follows a man who copes with his daughter's death by writing letters to timedeath and love.

O S Z U K A N A
Historia dzieje się w Los Angeles w 1928 roku. Angelina Jolie gra postać Christine Collins. Pewnego dnia jak zwykle Christie wychodzi do pracy zostawiając syna Waltera w domu. Gdy wraca, dziecka nie ma w domu. Po pewnym czasie synek się odnajduje, jednak jej serce podpowiada, że to nie jest jej dziecko.

// Woman supposedly reunited with a boy she immediately realizes is not her missing son. When, however, she tries to demonstrate this to the police and city authorities, she is vilified as delusional and an unfit mother.

6 comments:

 1. Will Smith chyba się w ogóle nie starzeje :D

  ReplyDelete
 2. Super filmy :-) wciągają w fabułę.
  Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 3. Anonymous1/12/2017

  Zainteresowałaś mnie! Chyba obejrzę dzisiaj przynajmniej jeden z polecanych przez Ciebie filmów!

  Pozdrawiam
  Paulina
  www.paulinejournal.pl

  ReplyDelete
 4. Oglądałam większość z tych filmów. :)

  mój blog :)

  ReplyDelete
 5. Zazdroszczę regularnych wizyt w kinie. Ja już nie pamiętam kiedy miałam szansę pooglądać coś na dużym ekranie. Pozdrawiam, Mavselina BLOG :)

  ReplyDelete