4 March 2017

HAVING A JOB


W ostatnim poście pisałam, że dużo się u mnie zmieniło - otóż od środy - 1 marca - pracuję. Nie wiem czy wszyscy wiedzą, czy też nie, więc powtórzę studiowałam budownictwo na Politechnice Gdańskiej i po 5 latach w październiku zeszłego roku obroniłam magistra. Czy był to mój wymarzony kierunek ? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.. Generalnie sęk w tym, że mało kto w wieku 18 lat wie co chce w przyszłości robić. Ja mam obecnie 25 i nadal nie wiem z czym chciałabym wiązać swoją przyszłość - cały czas nad tym pracuję. W każdym razie, żebym za kilkanaście lat nie pluła sobie w gardło, że nawet nie spróbowałam rozpoczęłam pracę po kierunku. W zasadzie chcę zrobić uprawnienia budowlane - chcę doprowadzić ten temat do samego końca - jestem taka, że na ogół jak coś zaczynam to lubię to skończyć. Pracuję w firmie budowlanej o nazwie Fundament [KLIK], która zajmuje się budowaniem fundamentów, geologią, itp. Firma te między innymi budowała fundament pod Fashion House w Gdańsku. Ja jestem inżynierem budownictwa, a co to właściwie znaczy? Czym się zajmuję? Na początku będę zajmowała się wydawaniem pozwoleń [lub też nie] na budowanie różnych konstrukcji budowlanych - teraz przykładowo mam 2 tygodnie na sprawdzenie [zbadanie, obliczenie, obciążenie, wykonanie przekrojów, rysunków, itp.] obszaru/drogi w miejscu gdzie zleceniodawca chciałby zbudować jezdnię :) Moja praca nie opiera się tylko na siedzeniu przed biurkiem, ale także na badaniu warstw gruntu w laboratorium, na wizytach w terenie i oczywiście także na przyjemnych momentach takich jak rozmowy z koleżankami, picie wielu kaw, itp. To tyle w tym temacie, miłego wieczoru wszystkim życzę!

// In the last post I wrote that a lot has changed in my life - so since Wednesday - 1st of March - I am having a job. I do not know if everyone knows or not, I'll say it again I studied building structure at the University of Technology located in Gdańsk and after 5 years, in October last year, I defended my master's degree. Was this major my dream? I can't answer this question.. Generally, the point is that hardly anyone at the age of 18 knows what he/she wants to do in the future. I am now 25 and I still don't know what I'd like to tie my future with - all the time I have been working on it. In any case, I don't want in several years to spit down my throat, because of not even trying to start working in the major. Basically I want to do building qualifications - I want to bring this topic to the very end - I am such a person that - in general as I start something I like to finish it. I work for a construction company called Foundation [CLICK], which is dedicated to building foundations, geology, etc. This company among other things, built for instance the foundation for the Fashion House in Gdańsk. I am a civil engineer, and what does it actually mean? What am I do? At the beginning I am gonna deal with the issuing of licenses [or not] for building various constructions - now, for example, I have two weeks to check [examine, calculate, load, execute sections, drawings, etc.] of area/road at the place where the customer wants to build a road :) My my work is not based only on the seating in front of the desk, but also on the studying of soil layers in the laboratory, on site visits, and of course also on the pleasant moments, such as talking with friends, drinking lots of coffee, etc. That is all for this topic, have a good evening everyone!

11 comments:

  1. Ja nigdy nie wiedziałam co chciałabym robić w przyszłości. Tyle opcji i możliwości wyboru ... Na studiach wytrzymałam rok, później doszłam do wniosku, że więcej nie chcę :)

    ReplyDelete
  2. Niedługo muszę wybrać kierunek studiów. Też nwm co robić. A powiedz mi, czy było bardzo trudne na kierunku budownictwo? Mam kilka kierunków na oku w tym ten. Ale nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnej opinii kierunku.
    Bardzo dobrze napisany post. Pozdrawiam :)
    Mój blog ♥ Serdecznie zapraszam !

    ReplyDelete
  3. Podziwiam. Wydaje mi się, że ten kierunek był ciężki. Ja podjęłam decyzję o studiach po stażu. Pedagogika :)
    Mój Blog

    ReplyDelete
  4. Really nice! Have a great new day.

    Bloglovin
    STYLEFORMANKIND.COM

    ReplyDelete
  5. Powodzenia w nowej pracy! :) Ja tez idac na studia nie wiedzialam co chce robic i skonczylo sie to tak, ze nie pracuje w swoim ,,wyuczonym" zawodzie, a robie teraz to co kocham!

    ReplyDelete
  6. A już się martwiłam,ze tylko ja (26 lat) nie do końca wiem, co dalej. Jeśli chodzi o Twoją pracę - gratuluję i mam nadzieję,że chociaż w połowie będzie dawała Ci satysfakcję i w końcu znajdziesz to, czego szukasz, co chcesz w życiu robić :)

    ReplyDelete
  7. Ja do studiów mam jeszcze trzy lata :)

    http://fasionsstyle.blogspot.com/

    ReplyDelete
  8. Fajnie, że zaczęłaś pracę po kierunku :) JA mniej więcej też pracuje w zawodzie ale czy chce wiązać z tym moją przyszłośc to się zobaczy. Na tą chwilę jest mi dobrze i nie żałuję wyboru szkoły :)
    Mój blog - Klik

    ReplyDelete
  9. O jaa, ile różnych dokumentów, plików, papierów, to wszystko wygląda skomplikowanie! :O Też nie wiem z czym chcę związać swoje życie. ;) Fajnie jednak, że udało Ci się znaleźć pracę w swoim kierunku! Przynajmniej spróbujesz jak to jest i sprawdzisz czy chcesz to robić w życiu. :D

    ReplyDelete
  10. jej, wydaje się to być ciężką pracą .. a przynajmniej taka, która potrzebuje sporo czasu aby coś dobrze zrobić. Ale jeśli jest to Twój kierunek i jeżeli lubisz to robić to dobrze :) Ja lubie prace papierkową, z matematyką też się lubię ale na dłuższą metę chyba wysiadłabym przy obliczaniu, mierzeniu itd. Powodzenia w pracy! ☺

    ReplyDelete
  11. Ja dzięki bogu od zawsze wiedziałam co chcę robić, właśnie to studiuję, a co potem? Mam nadzieję, że będę pracować w zawodzie :D

    ReplyDelete