15 December 2016

Jacket a'la Balenciaga

Najmodniejszym kolorem tej jesieni zdecydowanie jest kolor czerwony! Da się to zauważyć wszędzie, począwszy od sieciówek kończąc na wybiegach mody. Ja osobiście jakoś specjalnie nigdy nie przepadałam za nim, ale jak to ja dałam się przekonać obecnej modzie :) Jeszcze pewnie tutaj nie wspominałam, ale jestem zakupoholiczką - kocham kupować ubrania, mam wręcz manie na tym punkcie. Kiedyś wolałam chodzić po galeriach handlowych tracąc masę czasu odwiedzając każdy sklep, a teraz wolę zakupy online, chociaż nie powiem, bo Galerię Bałtycką odwiedzam nałogowo, haha, a de facto kiedy wchodziła możliwość kupowania przez internet to byłam temu przeciwna - jak to człowiek się dopasowuje! 

W dzisiejszym outfitowym poście postawiłam na luźny, lekko sportowy styl - czyli taki jak lubię! Moimi ulubionymi butami są buty firmy nike, a dokładniej rosheruny, które akurat mam na nogach. Nie dość, że są bardzo wygodne, to nie obcierają mnie (dla porównania - wszystkie inne obcierają :/), są lekkie jak to przystało na rosheruny, a co więcej w niesamowity sposób przepływa przez nie powietrze - każdy kto ma chociaż jedną parę tych butów wie o co mi chodzi. Jednak Buty są tylko dopełnieniem, a głównym elementem dzisiejszego zestawu jest kurtka wzorowana na kurtkach firmy Balenciaga. Ma oryginalny krój - jest dosyć krótka, nie ma kaptura, ale za to ma wyższy kołnierz. Kupiłam ją niedawno w Bershce, była dostępna także w innych wersjach kolorystycznych - z tego co pamiętam to jeszcze w białym i czarnym. Kolejnym elementem jest długi, ciepły sweter - idealny na zimne, jesienne dni. Akurat ten wizualnie przypomina trochę szlafrok. Dostałam go na obronę od mamy ♡ Oprócz kurtki, butów i spodni reszta ubrań pochodzi z prywatnego włoskiego butiku, do którego wraz z mamą mamy bardzo dużą słabość :) Spodnie to proste, czarne rurki z Zary - taki basic.

// This autumn the most fashionable color is definitely the red one! It can be seen everywhere, from stores ending up on the fashion runways. I personally specially never was crazy about that color, but as I gave to convince of the current fashion :) I didn't mention here yet that I am a shopaholic - I love to buy clothes, I am obsessed with this. In the past I preferred to walk through shopping malls losing a lot of time visiting each store, but now I prefer online shopping, although I will not say, because I compulsively visit Galeria Bałtycka, haha, and when the possibility of buying on the Internet was coming I was against it - how human can change!

In today's outfit post I set on the loose, slightly sporty style - which I like! My favorite shoes are nike shoes, namely rosherun that I'm wearing. They are very comfortable, they are not rubbing (for comparison - all other are rubbing :/), they are light as befits of rosherun, and what is more there is amazing way how the air is flowing through them - everyone who has even one pair of these shoes he knows what I mean. However, shoes are only a complement, a key element of today's ootd is a jacket a'la jackets from Balenciaga. It has an original cut - is quite short, no hood, but it has a higher collar. I bought it recently in Bersha, was also available in other colors - as I remember in black and white. Another element is the long cozy sweater - perfect for cold autumn days. This one visually resembles a little dressing-gown. I got him from my mom on thesis defense Besides jacket, shoes and pants the rest of the clothes come from private Italian boutique, to which, together with my mother we have a very large weakness :) Pants are simple, skinny, black jeans from Zara.
Jacket from Bershka here // sweater from Italian Botique // blouse from Italian Botique // trousers from Zara // shoes from Nike

18 comments:

 1. świetna kurteczka :)

  ReplyDelete
 2. Lovely blog, followed ya, would love if you could follow back =)

  http://beautorgeousworld.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. Świetnie wyglądasz :D


  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Great puffy jacket! It must be so warm wearing it :) xx Maja
  Maja's Muffin

  ReplyDelete
 5. Świetna kolorystyka :)

  ReplyDelete
 6. Kurteczka, buty, sweterek... miodzio :)!!!
  Dzięki za odwiedziny :*!!!

  ReplyDelete
 7. ta kurtka super się prezentuje na Tobie!

  ReplyDelete
 8. Ja osobisćie nie ubrałabym długiego swetra do tak sportowej stylizacjii, ale Ty Młoda jesteś więc i tak ślicznie wyglądasz. Zazdroszczę włosów ! Buziaki :)

  ReplyDelete
 9. Fajna kurtka! Pozdrawiam! :)

  xxBasia

  ReplyDelete
 10. super kurtka i wygląda na bardzo ciepłą<3

  ReplyDelete
 11. Love the red coat! It really stands out, I like it =o)

  https://dreamofadventures.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. wygląda na ciepłe i wygodne ubranie:)

  ReplyDelete
 13. czerwień nadaje wyrazistości :)

  ReplyDelete
 14. Ten trend na puchówki nie jest dla mnie, ale uwielbiam oglądać je na kimś :) Twoja propozycja jest świetna :)

  ReplyDelete
 15. Buty fajnie grają kolorystycznie z kurtka, stylówka w moim stylu, sportowo i stylowo, napewno się wyróżniasz w tłumie i o to chodzi!
  Pozdrawiam z Manchester 😁

  www.marlena-parr.blogspot.co.uk

  ReplyDelete