21 January 2017

AFTER WE FURNISHED PART OF THE FLAT


Wszystkie zdjęcia zrobione zostały na przełomie października i listopada, przed pierwszą parapetówką [dla rodziców i sióstr], także obecnie jest już nieco więcej rzeczy, ale to zaprezentuję Wam już kiedy indziej! Póki co pokażę Wam tylko kuchnię/jadalnię/salon, ponieważ nad pozostałymi pomieszczeniami trwają nadal prace, np. jesteśmy w trakcie robienia mojej garderoby 

Na samym początku kiedy z moim ukochanym szukaliśmy mieszkania zakładaliśmy, że będzie ono do wykończenia, także odwiedzaliśmy wiele sklepów w celu znalezienia inspiracji, a nawet skonfrontowania i porównania co nam się podoba. Oglądaliśmy między innymi podłogi, drzwi, itp. I mogę teraz śmiało powiedzieć, że super wyszło, bo w niczym się nie zgadzaliśmy! Każde z nas widziało to wnętrze inaczej - zupełnie inne style. Ja to kocham stary styl - wszędzie koronki, itp., a mój chłopak wręcz przeciwnie - najlepiej jak wszystko byłoby nowoczesne. Co do samego urządzania mieszkania to umówiliśmy się, że zaczniemy po naszych obronach magisterskich, ale że mój chłopak nie mógł się doczekać i w sumie wyszło lepiej, to zaczęliśmy wszystko kupować już we wrześniu i przykładowo ja się uczyłam do obrony, a mój chłopak do 4 w nocy skręcał kanapę :)) Dlaczego wyszło lepiej? Bo gdybyśmy mieli czekać aż obydwoje się obronimy to musielibyśmy zacząć dopiero po Świętach Bożego Narodzenia, bo mój chłopak miał dopiero w grudniu obronę. Całą jesień poświęciliśmy na odwiedzanie przeróżnych sklepów meblowych, budowlanych. Codziennie byliśmy w Ikei, Agata Meble, Black Red White, itp. Mile wspominam ten okres!

// All photos were taken at the turn of october and november, before the first housewarming [for parents and sisters], also now is a little bit more things, but I'll show them another time! For now I'll show you only the kitchen/dining/living room, because the other rooms are still in progress work, for example we are in the process of doing my wardrobe

At the very beginning when me and my beloved were looking for an apartment, we assumed that it will be finished, so we visited a number of shops in order to find inspiration and even to confront and compare what we both like. We watched among others floors, doors, etc. And I can now confidently say that happend so good, because we disagreed in everything! Each of us saw inside of our apartment different - completely in different styles. I love the old style - everywhere lace, etc., and my boyfriend on the contrary - the best if everything would be modern. As for the interior design we decided that we will begin after our master's defences, but my boyfriend could not wait and in total came out better, we started to buy in september and for example, I was learning to defence while my boyfriend was submitting the sofa till 4 am :)) Why work out better? Because if we had to wait until both to defend we would have to begin after Christmas because my boyfriend had his defence in december. We devoted the autumn to visit various furniture stores, building. Every day we were in Ikea, Agata Meble, Black Red White, etc. I mention this time in a kind way!


Tą otwartą przestrzeń można nazwać 'jadalnią'. Mój chłopak nie wyobraża sobie prawdziwego domu bez dużego stołu, przy którym usiądzie sporo osób, tak więc nasz stół rozkłada się na 2 deski i może usiąść przy nim nawet 16 osób :) Wiadomo, że póki nie przyszedł jeszcze nasz stół miejsca było bardzo dużo, śmieliśmy się, że idealna powierzchnia na dancefloor, haha! Nie jest to stół, który chcieliśmy, tzn. mieliśmy wybrany inny, przepiękny stół w Agata Meble, ale niestety był o 10 cm za szeroki, także byliśmy zmuszeni wybrać inny i padło na ten. Każdy kto nas odwiedza mówi, że idealnie pasuje, a dodatkowo jest prawie identycznego koloru co podłoga. Dosyć długo szukaliśmy krzeseł - ze względu na to, że żadne nam nie pasowały, a jak już jakieś to okazywało się, że to nie ten styl i średnio będą się komponować ;( Jako jedyny podobał nam się ten styl co mamy teraz, tylko że wszędzie były albo za niskie, albo na czterech nogach, a nam już wcześniej wpadły w oko krzesła chłopaka mojej siostry i ostatecznie zamówiliśmy te same. Początkowo miało być ich osiem - tak się uparł mój narzeczony - ale w momencie zamawiania okazało się, że w tamtym czasie w magazynie mają tylko siedem sztuk i musielibyśmy czekać ponad miesiąc. W każdym razie dobrze wyszło, bo osiem to byłoby zdecydowanie za dużo! Tak na marginesie to kolorem idealnie pasują do szafek kuchennych!

// This open space can be called a 'dining room'. My boyfriend can not imagine a real home without a large table at which sit a lot of people, so our table breaks down into 2 boards and can sit there even 16 people :) It is known that until didn't come yet our table there was a big empty space, we laughed that there was ideal surface for the dancefloor, haha! This is not the table that we wanted, ie. We had chosen another beautiful table Agata furniture, but unfortunately it was 10 cm too wide, as we were forced to choose another one and fell on this. Anyone who visits us saying that fits perfectly, and in addition is almost identical color as the floor. Quite a long time we were looking for seats - due to the fact that none of us did not fit, and once there it turned out that this is not the style, and the average will compose, (the only liked the style of what we have now, just that everywhere were either too low, or on four legs, and we have already fallen into the eye chairs boyfriend of my sister and eventually ordered the same. Initially supposed to be eight of them - so insisted my fiance - but at the time of ordering, it turned out that at that time in the warehouse are only seven pieces and we would have to wait over a month. in any case, good work out, because the eight it would be far too much! by the way, this color fit perfectly into the kitchen cabinets!


Widok na jadalnię z drugiej strony - od strony salonu :) // A view of the dining room on the other side - from the living room :)


Kuchnia! Bardzo nam się podoba fakt, że jest ona otwarta na salon, bo zawsze można coś jednocześnie robić i rozmawiać z kimś! Jest ona w obecnie chyba najbardziej popularnym kolorze - szarym. Jest totalnie nowoczesna. Identyczną możecie zobaczyć w rodzince.pl :) Mnie najbardziej urzekły białe cegiełki położone na ścianie <3 Zasadniczo to posiada wszystko czego potrzebujemy - od płyty indukcyjnej, przez mikrofalówkę, piekarnik po zmywarkę. Cała kuchnia pochodzi z Ikei. Na oknie umieściliśmy zioła: Oregano, Bazylię, Rozmaryn, Tymianek i Miętę - podpatrzony pomysł od przyjaciół! Tak nam się spodobało, że postanowiliśmy u siebie zrobić taki mini ogródek. Kuchnię jako pierwszą zaczęliśmy urządzać i tak szczerze to po niecałym miesiącu od wprowadzenia się mieliśmy już wszystko, a nawet dużo, dużo więcej..,haha. W poprzednim poście widzieliście, że kuchnia w sumie cała była już zrobiona, jeśli chodzi o umeblowanie oraz wszelkie sprzęty AGD. W naszej kwestii leżało dokupienie wszystkiego co jest potrzebne do korzystania z tego pomieszczenia! 

// Kitchen! We like the fact that it is open to the living room, because you can always do something at the same time and talk to someone! It is now in probably the most popular color - gray. It is totally modern. The same one you can see in rodzinka.pl :) I like the most white bricks situated on the wall <3 Basically it has everything you need - from induction hob, the microwave, oven to the dishwasher. This kitchen comes from Ikea. At the window we put the herbs: oregano, basil, rosemary, thyme and mint - we saw this idea at our ​​friends' house! We liked that so that we decided to do a mini garden at home. The kitchen we began to arrange the first and so sincerely that after almost a month of introduction we bought all, and even much, much more .. haha. In the previous post you have seen that the kitchen was already done when it comes to furnishings and all household appliances. In our issue laid to buy everything that is needed to use this space!


Na sam końcu możecie zobaczyć salon. Kanapę, fotel i ławę kupiliśmy w Ikei. Już od dłuższego czasu mieliśmy upatrzony akurat ten wypoczynek. Tak bardzo nam się spodobał, że musieliśmy go mieć! Jedyną jego wadą jest fakt, że się nie rozkłada, ale na szczęście w mieszkaniu mamy wystarczająco miejsc do spania. Największą zaletą kanapy jest to, że jest bardzo duża - mnóstwo osób może na niej usiąść, dodatkowo jest dosyć niska i jak się na niej usiądzie od razu chce się spać - idealna do oglądania filmów!! W rogu stała już witryna z tego samego kompletu co szafka z jadalni, szafka pod telewizor oraz łóżko. Początkowo chcieliśmy kupić lub zrobić na zamówienie idealne miejsce na planszówki, których z każdym dniem mamy coraz więcej, ale nie mieliśmy pomysłu, a projektant chciał pod schodami, ale stwierdziliśmy, że będzie to wyglądało bardzo ciężko jak zabuduje się schody. Także gry planszowe umieściliśmy w owej szafce i każdemu się bardzo podoba! Telewizor, kino domowe, xboxa, itp. wybierał mój chłopak ja się w to w ogóle nie mieszałam. Stanęło na tym, że mamy bardzo fajny 55 calowy telewizor, dla mnie jest on trochę za duży, ale to tylko moje zdanie! 

Jak zdążyliście już zauważyć to mamy bardzo dużo rzeczy - uwielbiam być otoczona masą rzeczy, najbardziej lubię pluszaki, kwiaty, rośliny :) JEDNĄ Z WIELU BARDZO POZYTYWNYCH CECH TEGO MIESZKANIA JEST OŚWIETLENIE! Nie dość, że jest bardzo oryginalne i pasujące do wnętrza to jeszcze jest tego tak dużo <3!

// At the end you can see the living room. Sofa, armchair and coffee table we bought in Ikea. For a long time we wanted exactly this couch [since before holidays]. So we liked that so much that we had to have it! The only disadvantage of this is that it does not decompose, but fortunately in the apartment we have enough places to sleep. The biggest advantage of the sofa is that it is very large - a lot of people can sit on it, it is also quite low and when sb sits on it immediately wants to sleep - perfect for watching movies!! In the corner there was already site of the same set as the dining room cabinet, TV stand and bed. Initially, we wanted to buy or make to order the perfect place for board games, which every day we have more and more, but we had no idea how and even where to make this and the designer wanted to do this under the stairs, but we found that it would look very hard as we build the stairs outBoard games we placed in that cabinet, and everyone tells us that it looks really cool! TV, home cinema, Xbox, etc. chose my boyfriend, I didn't mix in it. It ended in the fact that we have a very nice 55 inch TV, for me it is a little too big, but that's just for me!

As you already noticed that we have a lot of things - I love to be surrounded by a mass of things I like teddy bears, flowers, plants :) ONE OF MANY VERY POSITIVE CHARACTERISTICS OF THE APARTMENT IS LIGHT! It is very original and matching the interior, what is more there are a lot of these <3!

13 comments:

 1. Beautiful home and well furnished.

  ReplyDelete
 2. Niezwykłe krzesła! Piękny wystrój.

  ReplyDelete
 3. Bardzo fajnie urządziliście mieszkanko ;) A ten fotel ♥ zachwycił mnie na maxa ;)
  My kupiliśmy gotowe mieszkanie do zamieszkania, wszystko wyremontowane tylko wprowadzać się parę rzeczy dokupić i mieszkać. Troszkę ubolewam że ominęło mnie całe te urządzanie i remontowanie ;) Ale już poszukujemy czegoś większego !! :D ♥ I już na pewno będziemy szukać takiego do wykończenia ! :D

  ReplyDelete
 4. Bardzo podoba mi się urządzenie tego mieszkania, wszystko masz pięknie poukładane, meble w kuchni piękne, fajne są te dodatki na parapet. Ślicznie wygląda również jadalnia, a szczególnie odcień stołu, naprawdę piękne mieszkanie.

  Gorąco pozdrawiam ! Zapraszam na bloga :)

  ReplyDelete
 5. Love it

  http://iameleine.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Przepięknie urządzone mieszkanie! Bardzo mi się podoba :)

  ReplyDelete
 7. Jej jak pięknie :*
  Zapraszam Cię do mnie na konkurs.Miło jeśli weźmiesz udział!

  ReplyDelete
 8. Ślicznie to wszystko wygląda! Kolorystyka idealna! :)

  http://fasionsstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Ślicznie się urządziłaś! Naprawdę piękne mieszkanie :)

  http://profashionworld.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Masz świetny gust. Podoba mi się bardzo. Zapraszam do mnie na konkurs ;)

  ReplyDelete
 11. Piękne mieszkanie <3

  ---------------------------
  http://fashionelja.pl

  ReplyDelete