20 January 2017

OUR OWN APARTMENT

All photos come from the announcement #nofilter.

Dzisiaj trochę o mojej historii jeśli chodzi o mieszkania i finalnie moim własnym mieszkaniu :) Dorastałam w Słupsku na pomorzu i odkąd pamiętam chciałam iść na studia za granicę, a dokładniej na Uniwersytet w Stanach Zjednoczonych. Brałam pod uwagę Yale oraz Columbia University. Po maturze tak się złożyło, że moi rodzice kupili ośrodek nad morzem i generalnie bardzo mało brakowało, abym poszła tam na uczelnię wyższą, jednak wybrałam, że zostaję w kraju, żeby od czasu do czasu Im pomóc :) W Polsce brałam pod uwagę jedynie Gdańsk! Tak często odwiedzaliśmy to miasto wraz z rodzicami, że zdążyło zdobyć moje serce, haha. Zawsze mieszkałam we Wrzeszczu - nie wiem jak to się stało, ale najbardziej lubię tą dzielnicę!! Na pierwszym roku mieszkałam z trzema koleżankami bardzo blisko Galerii Bałtyckiej [3min pieszo] co było bardzo dużym plusem <3 Już wtedy tata bardzo interesował się kupnem tego mieszkania, ale mi jakoś nie zależało..cały czas marudziłam, że będę mieszkać za granicą! Na drugim roku przeniosłam się bliżej morza [również mieszkałam z trzema koleżankami]. Tam też poznałam mojego narzeczonego i tak bardzo pokochałam owy blok, że zostałam tam już do końca magisterki! Pod koniec piątego roku mój chłopak zaczął napierać z mieszkaniem, że powinniśmy zastanowić się co dalej (mnie to w owym czasie - z resztą jak zawsze - obchodziły bardziej ciuchy). Szukał ciągle mieszkań przeglądając setki ogłoszeń. Najbardziej chcieliśmy mieszkanie w bloku, w którym obydwoje spędziliśmy ostatnie cztery lata, ale niestety nikt nie sprzedawał. Początkowo oglądaliśmy tylko mieszkania znajdujące się we Wrzeszczu - bardzo chcieliśmy właśnie tam. Jednak wszystkie były do remontu, a my chcieliśmy w stanie deweloperskim lub wykończone, żebyśmy mogli po wakacjach już się wprowadzić. Przed wakacjami umówiliśmy się jednego dnia na obejrzenie około 8-10 mieszkań? Przyjechali nasi rodzice i cały dzień poświęciliśmy na oglądanie. Wyobraźcie sobie, że czwarte mieszkanie tak powaliło wszystkich, że już nikt nie chciał oglądać innych, co prawda obejrzeliśmy resztę, bo byliśmy poumawiani z pośrednikami, ale finalnie wybraliśmy właśnie to. Mieszkanie pachniało nowością, w ogóle nie było zamieszkałe. Ktoś wyremontował sobie [dodatkowo zainwestował w projektanta] i postanowił sprzedać nieruchomość. Nie będę zagłębiała się w historię mieszkania, w każdym razie mieszkanie udało się kupić na przełomie lipca i sierpnia. Wprowadziliśmy się z chłopakiem dopiero w połowie września, ponieważ lato spędzaliśmy nad morzem.

Mieszkanie jest dwupoziomowe, ma około 86 metrów kwadratowych, posiada balkon, dwie łazienki, dwie garderoby, klimatyzację i można rzec, że jest idealne! Ponadto dużym plusem jest fakt, że udało nam się je kupić wraz z garażem :) W kolejnym poście pokażę Wam jak je urządziliśmy!

// Today a little about my story when it comes to housing and finally my own home :) I grew up in Słupsk in Pomerania and since I can remember I wanted to go to study abroad and more specifically to the University in the United States. I bore in my mind the Yale and Columbia University. After graduating from high school my parents bought the resort by the sea and generally very little was missing about going there to higher education, but I chose the stay in the country and help them from time to time :) In Poland I only bore in mind Gdańsk! We visited this city with my parents so often, so it won my heart, haha. I always lived in Wrzeszcz - I do not know how it happened, but I like this district!! For the first year I lived with three girlfriends very close to the Baltic Gallery [3min by walk] which was a very big advantage <3 In that time my Dad was very interested in buying this apartment, but I didn't care about that somehow..all the time I whined that I will live abroad! In the second year I moved closer to the sea [also I lived with three girlfriends]. There I met my fiancé and I loved so that block that I stayed there until the end of master thesis! At the end of the fifth year my boyfriend began to push against the dwelling that we should think about what to do next (me at the time - as always - cared more about clothes). He was looking for housing by reviewing hundreds of advertisements. We wanted deadly apartment in the block in which we both spent the last four years, but unfortunately nobody was selling any. Initially we saw just a houses located in Wrzeszcz - we really wanted there. However, all were to be restored but we wanted to have it in development or finished for entering ourselves after the holidays. Before the summer we agreed for one day to watch about 8-10 flats? Our parents came and we spent the whole day on watching. Imagine that the fourth apartment which we saw that struck everyone that no one wanted to watch others, of course we watched the rest, because we had the appointments with intermediaries, but after all we chose this one. The apartment smelled like a new one, it wasn't even inhabited. Someone finished the flat [also invested in designer] and decided to sell the property. I will not go into the history of the apartment, anyway we managed to buy apartment in late july and august. We moved in with my boyfriend in mid-september after summer - coz we spent it at the seaside.

It's a duplex apartment, it has about 86 square meters, has a balcony, two bathrooms, two dressing rooms, air conditioning, and I can say that it is perfect! In addition a big advantage is the fact that we were able to buy them along with the garage :) In the next post I'll show you how we arranged the apartment!

22 comments:

 1. Uwielbiam Twojego bloga!
  Obserwuję i liczę na rewanż :)

  Za komentarz do posta odwdzięczam się trzema komentarzami :)

  http://www.sandrakopko.com/2016/10/khaki-shorts.html

  ReplyDelete
 2. Apartament wywołuje efekt wow! Piękna historia, jak z filmu. Pozdrawiam. :)
  mój blog

  ReplyDelete
 3. cudowne mieszkanie!

  ReplyDelete
 4. Piękne mieszkanie :)
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  ReplyDelete
 5. Wow! Można tylko pozazdrościć ;) Jestem bardzo ciekawa jak je urządziliście :)

  ReplyDelete
 6. Cudne mieszkanko <3

  http://malinowa-panna.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Love your stylish new flat.

  ReplyDelete
 8. Piękne mieszkanie:)

  ReplyDelete
 9. WOW! Mieszkanie jest CUDOWNE!!

  ReplyDelete
 10. Przepiękne mieszkanie :) super Ci się ułożyło ;)

  ReplyDelete
 11. Wow, super, marzę o takim mieszkaniu. Może kiedyś mnie będzie stać :)

  ReplyDelete
 12. Przepiękne mieszkanie. Aktualnie jestem na etapie szukania :)

  Zapraszam do mnie ;)

  ReplyDelete
 13. Miszkane robi wrażenie ! Cudnie :) Buziaki :*

  ReplyDelete
 14. Wow, such a lovely space!!!
  Kisses, Paola.
  Expressyourself

  ReplyDelete
 15. Very cute! Kisses.
  http://solaanteelespejo.blogspot.com.es/

  ReplyDelete

 16. Very nice!
  https://olaita-blogger.blogspot.com

  ReplyDelete
 17. Thanks a lot :D

  I say the same about your blog :D
  I'm new GFC follower :D

  NEW INSPO POST | Urban Looks To Copy Now.
  InstagramFacebook Oficial PageMiguel Gouveia / Blog Pieces Of Me :D

  ReplyDelete
 18. What a lovely apartment! We follow via GFC. Maybe you would like to follow us back?
  Have a lovely weekend

  ReplyDelete
 19. Piękne mieszkanie <3
  http://xthy.blogspot.com/

  ReplyDelete
 20. Piękne wnętrza :)

  Zapraszam: Mój blog

  ReplyDelete