16 January 2017

WOŚP

Photos from sunday - snapchat selfies, mirror shot and presentation on the occasion of WOŚP.

Wojciech Szczęsny napisał dzisiaj przepiękne słowa - tak bardzo prawdziwe! - "Czesław Niemen śpiewał kiedyś o ludziach dobrej woli, dzięki którym ten świat nigdy nie zginie. Oby więcej takich ludzi jak Jurek Owsiak!" - totalnie się zgadzam!!

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY MA JUŻ 62 418 767zł, a liczenie nadal trwa i będzie trwało do końca lutego! To bardzo fajne, że ludzie jednoczą się co roku i w tak słusznej sprawie pomagają jak tylko mogą! Bardzo mnie wkurza, że kościół i obecna władza nawołuje i wręcz nakazuje, aby nie pomagać Owsiakowi, a każdy inteligentny wie, że jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze! Do czego to doszło, że kościół, który powinien nieść dobro i to bezinteresownie zakazuje pomagać innym..., a mimo to ludzie nie przestają do niego chodzić.. Przynajmniej widać jak bardzo stara się manipulować ludźmi i jak dobrze mu to wychodzi.. Na TVP 1 i 2 nie padło ani jedno słowo na temat WOŚPu... Poczta Polska i PKP odmówili Orkiestrze w tym roku pomocy.. pozostawię to bez komentarza..

Niesamowity jest fakt, że jedna osoba dokonała tak wielkiego przedsięwzięcia! Jaka to satysfakcja i to wszystko prosto z serducha! Niektórzy Mu zarzucają wiele, ale czy te osoby też komuś kiedykolwiek pomogły? Niech każdy kto jest przeciwko zadeklaruje oficjalnie, że w razie potrzeby ratowania życia jego lub kogoś z jego rodziny odmawia korzystania ze sprzętu WOŚP!! Obstawiam, że nie będą już tacy przeciwni jak będą w potrzebie!! WSTYD!!!

// Wojciech Szczęsny today wrote the magnificent words - so very true! - "Czeslaw Niemen once sang about people of good will, because of who the world will never die. I hope more people like Jurek Owsiak!" - Totally agree!! 

GREAT ORCHESTRA OF CHRISTMAS CHARITY IS HAVING ALREADY 62 418 767zł, and counting continues and will continue until the end of February! It's very cool that people unite every year and in such a good cause they help if they can! Really pisses me off that the church and the present government calls and even orders not to help Owsiak, and any intelligent knows that as you do not know what it's going on it is always about the money! What the fuck that the church, which should bring goodness and selflessly it prohibits to help others... and yet people do not stop going there.. At least we can see how much it is trying to manipulate people and how well it is out.. In the TVP 1 and 2 there hasn't spoken a word about WOŚP... Post and PKP refused Orchestra this year help.. I leave it without a comment..

Amazing is the fact that one person has done such a great project! What a satisfaction and it's all straight from his heart! Some accuse him a lot, but did these people ever help anyone? Let everyone who is against declares officially that, if necessary saving the life of his/her or someone from his/her family refuses to use WOŚP's equipment!! I bet they won't be longer opposed if they are in need!! SHAME!!!

HAHAHA, what is so funny? All the pics from snap are the mirror reflections - look at the letters!

11 comments:

 1. Anonymous1/16/2017

  Dalej z niecierpliwością czekamy na posta z prezentami świątecznymi!

  ReplyDelete
  Replies
  1. PRETTY SOON! :) Przed weekendem na pewno się pojawi!

   Delete
 2. Dokładnie. Niektórym nic się nie podoba. Ta akcja jest wspaniała i pomaga wielu chorym ludziom.

  ReplyDelete
 3. Niestety, smutne jest to podejście wielu do WOŚP i Jurka Owsiaka... zamiast tego lepiej pomóc i samemu zmieniać świat na lepsze przy pomocy takich inicjatyw jak WOŚP :)

  ReplyDelete
 4. I really love your look.
  So inspiring.
  Have a nice week.
  http://iamaliyankhan.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Szanuję Pana Jurka i kłaniam mu się nisko za tak piękny cel ;)

  ReplyDelete
 6. a ja trzymam kciuki za pana Owsiaka i życzę mu jak najlepiej :) dobrze, że jest taka osoba, która faktycznie pomaga :)
  pozdrawiam
  http://zyciejakpomarancze.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Anonymous1/17/2017

  1. Tu nie chodzi o sam fakt WOŚP'u tylko o to na co idą konkretne pieniądze. Pan Jurek nie potrafi niestety rozliczyć się z każdej złotówki którą zebrał.
  2. Odmowa korzystania z sprzętu - niestety wbrew mojej woli samorząd mojego miasta (czyli tam gdzie idą moje podatki) też dorzucił się do tej zbiórki.
  3. Chodzę regularnie do kościoła i nikt tam nie neguje pomocy dla biednych ani samej idei WOŚPu
  4. 62 mln zebrane od Polaków to dużo? Polecam przeczytać -> http://www.zelaznalogika.net/zbiorka-na-wosp-to-wielka-kwota-ratujaca-polska-sluzbe-zdrowia-tych-pieniedzy-inaczej-by-nie-bylo/
  5. I na koniec - pomagać można na różne sposoby i gwarantuje że są lepsze niż jedno dniowa zrzutka społeczeństwa na rzecz NFZ - bo można to robić systematycznie i o wiele bardziej efektywnie niż widowiskowo i spektakularnie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ad.1 Czym są pieniądze przy uratowaniu życia chociażby jednego dziecka w roku? niczym.. po drugie według mnie powinno się znieść opodatkowanie od pieniędzy idących na tak szczytny cel!!!!!
   Ad.2 Na to odpowiem odwrotnie - w takim razie dlaczego wszystkie instytucje państwowe miały zakaz popierania WOŚPu między innymi Policja, Żołnierze......... To tyle co Twoje miasto wpłaciło pokryło akurat ten jakże śmieszny zakaz ;/ a nawet sądzę, że to grosze przy tym co mogłoby być zebrane :)
   Ad.3 To dziwne, bo ja chodzę "raz na rok" i jak już idę to w kazaniu negują.. dodatkowo skoro nie negują to dlaczego pieniądze z tacy z akurat tej niedzieli nie mogliby księża wrzucić do puszek?
   Ad.4 Zalecam nie sugerować się mediami :)
   Ad.5 Z tym się zgodzę, ale jak można negować takie coś, jeżeli każdy z nas wie jacy są ludzie... i że gdyby tego widowiska nie było to tej kasy nie przekazaliby na inne cele nieprawda? Dodatkowo chyba każde pieniądze więcej są dobre?

   Delete
  2. Anonymous1/18/2017

   Pieniądze są ważne bo bez kontroli takich wydarzeń nie będziemy mieli wiedzy na co idą one i może dojść do absurdalnej sytuacji gdzie połowa pieniędzy zniknie.
   Co do opodatkowania masz racje w 100%. Co do zakazu, nie widziałem takowego bo nie oglądam reżymowej telewizji.
   Nie sugeruję się mediami tylko pokazuję konkretny przykład tego jak tworzona jest otoczka wspaniałości tego wydarzenia i Pana Jurka. To na prawdę na pieniądze tracone przez rząd Polski jest kroplą w morzu.

   Co do księży - mogą, jeśli oczywiście na to się zgodzą parafianie i ich fundusze na to pozwolą. Pamiętaj że księża też ludzie i tak samo płacą za wszystko jak my. W mojej parafii księża pomagają ile mogą, tworzą zbiórki dla potrzebujących oraz pomagają duchowo. To jest mój namacalny dowód pomocy i ponieważ wiem na co te pieniądze idą łatwiej jest mi dać. Co do WOSPu ciągle mam niepewność. Tak jak napisałem - nie neguje idei. Raczej formę wykonania oraz brak przejrzystości.

   PS. Dzięki za merytoryczną odpowiedź :)

   Delete
  3. Z tym znikaniem pieniędzy to racja, ale mimo wszystko akurat w tej sytuacji powinni znieść ten podatek. Pieniądze znikają już pewnie dużo szybciej - chociażby niedawno nagłośniona sytuacja z rodziną z Sopotu..
   Staram się nie generalizować, ale akurat Księża, Kościół to drażliwy temat ;/ Wiadomo, że bywają Księża z powołania, ALE większość jest tam niestety dla kasy.. Chociażby fakt, że dlaczego nie zmienią tego jakże głupiego zakazu posiadania żon przez Księży? Odp jest prosta - ponieważ nie chcą, żeby kasa się rozchodziła [dziedziczność itp.], wolą jak wszystko zostanie u Nich, a niech taki Ksiądz ma 'Panią do pomocy', ale nieformalnie :) Nie mówię, że Caritas nie pomaga - bo pomaga i do dużo!

   Delete