6 February 2017

10 FACTS ABOUT ME #1


Postanowiłam, że co jakiś czas będę robiła posta z 10 faktami na mój temat :)

Wegetarianka o zamiłowaniu do zwierząt, podróży, filmów, snowboardu, śpiewu i mody.

1. KOCHAM PODRÓŻE 

'I was born to be a traveler', 'Travel is the only thing you buy, that makes you richer'', 'I haven't been everywhere but it's on my list'

Od urodzenia mnie i moją siostrę rodzice zabierali w liczne podróże. Szczerze mówiąc, kiedyś uwielbiałam wyłącznie wyjazdy typu "All inclusive" do ciepłych krajów - czyli wieczne opalanie się i siedzenie w basenie z drinkiem z palmą :) Jakoś parę lat temu totalnie mi się odmieniło i teraz kocham zwiedzać. Kiedyś na samą myśl zwiedzania.. - nie do pomyślenia! Pamiętam jak byliśmy z rodzicami w Izraelu i w Jerozolimie wszyscy zwiedzali grób Jezusa itp., a ja siedziałam gdzieś na murku po pierwsze umierając z gorąca, po drugie zastanawiając się czemu ludzie płaczą nad tym grobem, czemu w ogóle chce im się to zwiedzać.. Dzisiaj na pewno sama z chęcią bym pozwiedzała, haha - jak to człowiek się zmienia. 

Byłam na czterech kontynentach: Ameryka Północna, Afryka, Europa i Azja. W Ameryce Północnej byłam na Dominikanie, w Stanach i Kanadzie. W Afryce w Egipcie [7 razy - mojej mamy nr jeden, haha]. W Europie we Francji, Belgii, Szkocji, Anglii, Niemczech [co najmniej 100 razy], Austrii, Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, we Włoszech, w Turcji i w Norwegii. W Azji zwiedziłam Izrael, Dubaj i Hong Kong. 

Odkąd jestem z moim chłopakiem rozpoczęłam z Nim na nowo zwiedzanie i odhaczamy na mapie tylko te państwa, w których byliśmy razem. Postanowiliśmy zwiedzać póki co tylko stolice, a dopiero później bardziej się zagłębiać w dane kraje, z małymi odstępstwami np. Włochy, Stany. 

2. MAM 6 TATUAŻY

Odkąd pamiętam zawsze chciałam mieć tatuaże. Swoją przygodę z tatuażami zaczęłam na studiach, a dokładniej na pierwszym roku. Moim pierwszym tatuażem był napis na palcu "Respect". Kolejnym dwa ptaszki z tyłu na szyi. Obydwa robił mi bardzo polecany tatuażysta z Gdańska Głównego. Pozostałe cztery: napis "Impossible is nothing" znajdujący się na wewnętrznej stronie ramienia, bransoletkę na przedramieniu, kotwicę ulokowaną nad kostką oraz krzyżyk na karku wykonała mi moja koleżanka. Tatuaże bardzo uzależniają!! Marzy mi się rękaw, ale hamuje mnie przed tym mój chłopak.

3. UWIELBIAM SNOWBOARD

Od czwartego roku życia jeżdżę na nartach, na snowboardzie z tego co pamiętam to od 2 klasy liceum. Moi rodzice również kochają zimowe sporty dlatego też od zawsze przynajmniej raz w roku w okresie zimowym wyjeżdżamy w góry. Zazwyczaj są to Włochy, Austria. Kiedyś Francja, Słowacja i Czechy. W Polsce raczej nie jeździmy - tylko na samym początku jak się uczyliśmy z instruktorami :) Bardzo polecam ten zimowy sport wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować i gwarantuje, że jak już ktoś spróbuje to nie będzie chciał kończyć! W momencie gdy nauczyłam się jeździć na snowboardzie to przez jakieś parę lat brałam ze sobą i narty i snowboard i zamiennie na nich jeździłam, od jakiegoś czasu już tylko snowboard - dla mnie większa frajda!

4. JESTEM WEGETARIANKĄ 

Nie jem mięsa od kiedy miałam 7 lat? Jakoś tak.. Głównym powodem tego są oczywiście zwierzęta! Kocham je i nie zamierzam uczestniczyć w ich męczeniu/zabijaniu! Nie daliśmy im życia, więc nie mamy prawa im go odbierać!! I mam na myśli wszystkie zwierzęta. Uwielbiam zarówno domowe zwierzęta: chomiki, króliki, żółwie, itp., jak i świnie, kury, krowy, itp.!!! Nie mogę słuchać jak ktoś mówi, że kocha zwierzęta, a zjada je codziennie na śniadanie, obiad i kolację, HAHA. Jaka jest różnica między psem, a świnią? Żadna, jedynie fakt, że świnie są mądrzejsze.. I to, że u nas w Polsce jako zwierzęta domowe pojmowane są między innymi psy, to dla jasności w Azji jedzą sobie te psy..! W przyszłości zamierzam zajmować się ratowaniem tych biednych zwierząt!! Nie chce wspominać tu już o tych ludziach, którzy pośredniczą w tym procederze, i potem mówią, że to ich praca.....lol. Każdy z nas ma prawo wybrać jak będzie jego praca wyglądała! To jest zwykłe sprzedanie się za hajs! Tyle w tym temacie :)

5. MOIM ULUBIONYM KOLOREM JEST KOLOR RÓŻOWY

Od zawsze i na zawsze! Dlaczego akurat ten, a nie inny? Pewnie za sprawą "Dody", która była moją idolką w nastoletnim okresie. Do tej pory szanuję Ją bardzo i lubię! Co do samego koloru to mam masę różowych ubrań i innych rzeczy. Mój pokój w domu rodzinnym jest cały różowy - włącznie ze ścianami, łóżkami, biurkami, itp. :)

6. NIGDY NIE BYŁAM NA ŻADNEJ DIECIE / ZERO SIŁOWNI

Zawsze się śmieję, że moja dietą jest, że jem wpie*dalam wszystko i czekam na cud, haha. W ciągu całego mojego życia było kilka momentów kiedy postanowiłam sobie, że ćwiczę i nie jem słodyczy, itp., ALE za każdym razem kończyło się to fiaskiem.. [maksymalnie parę dni wytrzymywałam w postanowieniu] ;( Brak we mnie samozaparcia, motywacji i generalnie nie wyglądam aż tak tragicznie, żeby to obudziło we mnie mobilizację i determinację do jakiejkolwiek pracy nad ciałem.. Żeby nie wyszło - parę razy w swoim życiu byłam na siłowni, ale w związku z moim lenistwem nie zostałam nigdy tam na dłużej. Wszyscy mówią, że po rodzicach mam dobry metabolizm. Obecnie nie uprawiam żadnego sportu i prawie w ogóle nie chodzę, a jem wszystko co jest bardzo kaloryczne - między innymi masę słodyczy - i w sumie waga mi się nie zmienia, więc coś w tym musi być.

7. JESTEM ZAKUPOHOLICZKĄ

Kocham, uwielbiam, ubóstwiam, lubię kupować i posiadać różne, piękne ubrania, buty i torebki :) To jest chyba moje największe uzależnienie! Generalnie nie walczę z tym, ale z każdym dniem jest coraz mniej miejsca w garderobie ;( Mam tak dużo ubrań, że część z nich nadal ma metki.. Po ukończeniu liceum stwierdziłam, że ubrania, które noszę nie podobają mi się już i, że wymienię garderobę - na studia nie wzięłam niczego. Czyli w zasadzie moja obecna kolekcja ubrań została kupiona na przestrzeni ostatnich 5 lat. Mam co najmniej 100 par spodni - liczyłam ponad rok temu to było 123. Co do swetrów, koszul, t-shirtów, spodenek, spódnic, sukienek to mam ich porównywalnie do spodni. Dwa lata temu miałam bzika na punkcie sukienek, więc ciągle je kupowałam. Rok temu miałam fazę na kurtki, płaszcze i zostało mi to do teraz.

8. KOCHAM OGLĄDAĆ FILMY

Razem z chłopakiem bardzo lubimy filmy, dlatego też dosyć często chodzimy do kina, a w domu staramy się oglądać przynajmniej jeden film dziennie :) Uwielbiam dramaty, thrillery i komedie romantyczne! Kiedyś miałam swoją listę ulubionych filmów, ale w tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć, który jest najlepszy, bo obejrzałam tyle fajnych.. Filmy bardzo wciągają! Żeby nie obejrzeć znowu tego samego, chociaż mam kilka filmów, które z chęcią po raz setny oglądam, oceniam obejrzane filmy na filmwebie i dzięki temu również filmweb poleca mi filmy, które na podstawie moich ocen powinny mi się spodobać - super sprawa!

9. MOJE ŻYWIENIOWE UZALEŻNIENIA

Uzależniona jestem od soli, chili, ostrej papryki, pieprzu, czosnku, czipsów, Coca-Coli, Starbucksa, McCafe, Karmi, Subwaya, frytek, Wieśmaca z McDonalda. Lubię również chrzan, musztardę, kebaby, hamburgery, pizzę, płatki z mlekiem [Kangus, Cheerios, Cini Minis]. Nie ma dnia, żebym nie zjadła przynajmniej jednej paczki czipsów, a zdarza się, że zjadam ich nawet ze 3! Kocham chleb z masłem i czosnkiem oraz z samym chrzanem - nie wiem czemu wszystkich to dziwi :)

10. JEŻELI JEDZENIE TO TYLKO PIKANTNE 

Nie zjem potrawy, która nie jest w ogóle doprawiona, a wszystko co możliwe dosalam i dopieprzam i oczywiście jeszcze doprawiam ostrą papryką i chili! Kocham, gdy posiłek jest bardzo pikantny, czasami jest za bardzo pikantny i obiecuje, że następnym razem już zamówię łagodniejszy, np. wezmę kebaba mniej pikantnego i kilka dni później znowu biorę tego samego, haha - CAŁA JA!

// I decided that at some time I will be doing a post with 10 facts about me :)

Vegetarian with a passion to animals, travel, movies, snowboarding, singing and fashion.

1. I LOVE TRAVELLING

'I was born to be a traveler', 'Travel is the only thing you buy, that makes you richer', 'I have not been everywhere but it's on my list' 

From birth, my parents took me and my sister on numerous trips. Frankly, once I loved only journeys of "All inclusive" to warm countries - the eternal sunbathing and sitting in the pool with a drink with the palm :) Somehow, a few years ago, I totally changed and now I love to explore different places. Once at the thought of exploring.. - unthinkable! I remember as we were with our parents in Israel and in Jerusalem all people visited the tomb of Jesus, etc., And I was sitting somewhere on the wall firstly dying from the heat, and secondly wondering why people cry over the grave, why they want to visit.. Today surely I would happily explore, haha ​​- as a human can change.

I was on four continents: North America, Africa, Europe and Asia. In North America, I was in the Dominican Republic, the United States and Canada. In Africa in Egypt [7 times - my mom's number one, haha]. In Europe in France, Belgium, Scotland, England, Germany [at least 100 times], Austria, the Czech Republic, Slovakia, Hungary, Italy, Turkey and Norway. In Asia I was in Israel, Dubai and Hong Kong.

Since I have been with my boyfriend I started with him exploring again and uncheck on the map only those countries in which we were together. We decided to visit so far only capitals in all the countries, with small deviations, for instance Italy, United States.

2. I HAVE 6 TATTOOS

Since I can remember I always wanted to have tattoos. My adventure with tattoos started in college and more specifically on the first year. My first tattoo is a sign on my finger "Respect". Next one two birds at the back of the neck. Both did to me highly recommended tattoo artist from Gdańsk Główny. The other four: the phrase "Impossible is nothing" located on the inside of the arm, bracelet on forearm, anchor located above the ankle and a cross on my neck made me my friend. Tattoos very addictive!! I dream of a sleeve, but my boyfriend inhibits me from this.

3. I LOVE SNOWBOARDING

From the age of four I have been skiing, from second class of high school as I remember I have been snowboarding. My parents also love winter sports and therefore always at least once a year during the winter we go to the mountains. We usually go to Italy, Austria. In the past we were in France, Slovakia and the Czech Republic. We rather do not ski and snowboard in Poland - just at the very beginning when we were teaching with the instructors :) I highly recommend this winter sport to all who haven't yet had a chance to try and ensure this once someone tries it he/she will not want to end! When I learned how to ride a snowboard during a couple of years I was skiing and snowboarding interchangeably on them rode, for some time only snowboarding - for me more fun!

4. I'M A VEGETARIAN

I do not eat meat from when I was 7 years? Somehow.. The main reason for this are of course the animals! I love them and I'm not going to participate in their torturing/killing! We didn't gave them life, so we do not have the right to receive it!! And I mean all the animals. I love both [at the same way] domestic animals: hamsters, rabbits, turtles, etc., and pigs, chickens, cows, etc.!!! I can't hear when someone say, he/she loves animals and eats them every day for breakfast, lunch and dinner, HAHA. What is the difference between a dog and a pig? None, only the fact that pigs are smarter.. And the fact that here in Poland as pets we understand among other dogs, so for clarity in Asia dogs are eaten..! In the future I intend to deal with the rescue of these poor animals!! I do not want to mention here about these people who mediate in this process and then say that it is their job..... lol. Each of us has the right to choose how it will look like his work! It is simply selling for money! That is all in this topic :)

5. PINK IS MY FAVORITE COLOR

Always and forever! Why this and not another? Probably because of "Doda", which was my idol in the teenage period. So far, I respect and like her very much! As for the color I have a lot of pink clothes and other things. My room in the family home is whole pink - including the walls, beds, desks, et cetera :)

6. I'VE NEVER BEEN ON A DIET / ZERO GYM

I always laugh that my diet is to eat everything and wait for a miracle, haha. Throughout my life there were a few moments when I decided to myself that I exercise and do not eat sweets, etc., BUT each time ended in a fiasco .. [I withstood maximum up to a few days in the decision] ;( There is no perseverance, motivation in me in general, I do not look so tragic that it awaken in me the mobilization and determination to work on my body.. To not work out - I was in the gym a couple of times in my life, but due to my laziness I was not ever there for longer. Everyone says that because of my parents I have a good metabolism. Now I'm not practising any sport and I'm almost not walking on foot, what is more I eat everything which is very caloric - including the mass of sweets - and a total weight of me does not change, so something has to be in it.

7. I AM A SHOPAHOLIC

I love, adore, like to buy and have a different, beautiful clothes, shoes and handbags :) This is probably my biggest addiction! In general, I do not fight with it, but every day there is less and less space in my dressing room ;( I have so many clothes that some of them still have tags .. After graduating from high school I found that the clothes that I wear I do not like and I do not want to have them any longer and that why I mentioned my wardrobe - I didn't take anything on studies. So basically my current collection of clothes I bought in the last 5 years. I have at least 100 pairs of pants - I counted them more than a year ago it was 123. As for sweaters, shirts, t-shirts, shorts , skirts, dresses I have them comparatively to the pants. Two years ago I was crazy about dresses, so I was buying them. A year ago I had a phase for jackets, coats and I have it till now.

8. I LOVE WATCHING MOVIES

Me and my boyfriend really like movies, so we quite often go to the cinema and at home we try to watch at least one movie a day :) I love dramas, thrillers and romantic comedies! I used to have my list of favorite videos, but at the moment I can not say which is the best, because I saw so many cool.. Films really pull! Not to see again the same, although I have some videos that I like to watch again and again - for the hundredth time, I judge watched movies on filmwebie and because of that the filmweb recommends me films that based on my evaluations should I like - great deal!

9. MY FOOD ADDICTION

I am dependent on salt, chili, hot pepper, pepper, garlic, chips, Coca-Cola, Starbucks, McCafe, Carmi, Subway, fries, Wieśmac from McDonald. I also like horseradish, mustard, kebabs, hamburgers, pizza, cereal with milk [Kangus, Cheerios, Cini Minis]. There isn't a day that I wouldn't eat at least one packet of chips, and sometimes happens that I eat even 3 packets! I love bread with horseradish and with butter and garlic - I do not know why all people are surprised by this :)

10. IF FOOD SO ONLY SPICY

I don't eat food which is not at all seasoned and everything possible I salt and pepper more and more and of course I season with hot peppers and chili! I love when the food is very spicy, sometimes it is too spicy and I promise that the next time I will order already milder, for example I'll take less spicy kebab next time and a few days later I take the same, haha - SO ME!

9 comments:

 1. Tak samo jak Ty jestem zakupocholiczką, ale musze się ograniczać. W końcu trzeba zacząć oszczędzać ;))

  ReplyDelete
 2. Really interesting post darling!
  xx
  Mónica Sors
  MES VOYAGES À PARIS
  NEW POST: FJORDS OF NORWAY: FUR COAT AND JEANS
  DON'T MISS: GUCCI BELT & FUR COAT IN NORWAY

  ReplyDelete
 3. też uwielbiam różowy i mam różowe ściany w pokoju <3 :D

  ReplyDelete
 4. Zazdroszczę tatuaży, ja niestety nie mogę, praca na to nie pozwala:( buziaki

  ReplyDelete
 5. Jejku, jak byłam młodsza uwielbiałam Dodę. Pamiętam jak u koleżanki w wieku około 10 lat śpiewałyśmy jej piosenki na balkonie. Do dziś pamiętam wiele tekstów :D

  http://niepoprawnymakijaz.blogspot.com/

  ReplyDelete
 6. Ja również uwielbiam podróżować! Ciekawe fakty, fajnie że każdy fakt trochę rozpisałaś :)
  https://dreamerworldfototravel.blogspot.com/

  ReplyDelete
 7. Zawsze chciałam mieć tatuaż! Jednak wtedy nie będę mogła oddać krwi, więc muszę z tego zrezygnować.
  Nadal nie rozumiem jak można być wegetarianinem lub weganem. Widocznie można :) Chętnie zobaczyłabym twój post na temat tatuaży ;)
  Obserwuję i jestem ciekawa kolejnych postów!

  Mało brakuje mi do 210 obserwatorów, pomożesz :) ?
  Diamentowe myśli - MÓJ BLOG '
  Odwiedzam każdy blog zostawiony w komentarzu i zaobserwuję bloga jeśli mi się spodoba :)

  ReplyDelete
 8. Anonymous2/09/2017

  Piszesz, że jesteś wegetarianką, a potem wspominasz o tym, że jesz ostre kebaby i WieśMaci. Coś tu nie gra!!!

  ReplyDelete