9 February 2017

CHILDHOOD

Parę zdjęć z mojego dzieciństwa / A few photos from my childhood:


Coś mnie dzisiaj wzięło na wspominki :) I tak sobie przeglądałam zdjęcia z okresu kiedy byłam małym dzieciaczkiem i postanowiłam Wam kilka z nich pokazać! Zdjęcia nie są w najlepszej jakość, gdyż są to kopie wywołanych zdjęć :( Ale najważniejsze, że w ogóle dało się je przerzucić z albumu na komputer. Na większości zdjęć jestem z młodszą siostrą, czasem pojawia się tata, a ostatnie zdjęcie pokazuje całą naszą rodzinę - od zawsze byliśmy podróżnikami 

Odpowiem tutaj na wszystkie komentarze i maile z zapytaniem o to 'jak mogę jeść kebaby i WieśMaci skoro niby jestem wegetarianką' oraz 'jak mogę pisać, że w przyszłości dopiero zacznę pomagać zwierzętom, a teraz mi się nie chce'. Po pierwsze nie wiem skąd w ogóle te pytania o fastfoody [LOL], skoro każdy chyba wie, że w dzisiejszych czasach można każdy rodzaj jedzenia, oprócz mięsa, zamówić lub zrobić bez mięsa!!!!!!! Jak ktoś nie wierzy to zalecam chociaż raz w życiu udać się na kebaba i we wszystkich takich lokalach w menu jest cena wegetariańskiego.....niby skąd skoro się nie da zrobić? hahahah, co do WieśMaca to zadzwońcie do McDonalda i zapytajcie czy jest możliwość kupienia bez obecności mięsa. A tak na marginesie taka ciekawostka, jak byłam w liceum czyli co najmniej 5,5 lat temu i zamawiałam hamburgery wegetariańskie [czyli takie same, tylko bez mięsa] to płaciłam więcej! Co do pomagania zwierzętom to proszę czytać ze zrozumieniem - chodziło o to, że w przyszłości ma się to odbywać na dużo większą skalę :) Obecnie oczywiście, że pomagam. Mam nadzieję, że odpowiedź jest satysfakcjonująca i nie zobaczę jutro w skrzynce kolejnego zapytania o to samo. POZDRO!

// Something took me today on the memories :) And so I looked through the photos from the period when I was a little babe and I decided to show a few of them! The pictures are not the best quality, coz these are the copies of induced photos :( But the main thing is that I could copy them from the album to my computer. On most pictures I'm with my younger sister, sometimes there is my dad, and the last picture shows our whole family - we have always been travelers

I am answering here to all the comments and emails asking about 'how can I eat kebabs and WieśMacs if I'm a vegetarian' and 'how can I write that in the future I will start helping animals and now I am not'. Firstly, I do not know where all these questions about fastfoods come from [LOL], everyone probably knows that nowadays any kind of food can be, in addition to meat, ordered or done without meat!!!!!!! As someone doesn't believe in this, I recommend at least once in her/his life to go for a kebab and in all the venues in the menu there is the price of vegetarian kebab.....so how is this possible? hahahah, about WieśMacs you can call McDonald's and ask whether it is possible to buy without the meat. And by the way the curiosity, when I was in high school that is at least 5,5 years ago and I ordered a veggie burger [that is the same, only without the meat] I have always paid more! If it is going about helping animals please read and understand - I meant that in the future it will be done on a much larger scale :). Today, of course, I help. I hope that the answer is satisfactory and I won't see tomorrow in the email box next question for the same. CHEERS!

6 comments:

 1. these photos are so sweet! best of memories)

  ReplyDelete
 2. Ja wczoraj przeglądałam stare albumy ze zdjęciami, haha :)
  A co do tego mięsa to w pewnym sensie jest możliwe zrobienia takiego dla wegetarian/wegan. W Azji rośnie owoc (nawet nie umiem napisać jego nazwy), który ma taki mięsisty miąższ (odpowiadający strukturze mięsa). Jeśli zerwie się go zanim dojrzeje, nie będzie miał smaku. Potem wystarczy go odpowiednio doprawić i smakuje TAK SAMO jak mięso. Oglądałam ostatnio program o nim i wiele prawdziwych miłośników mięsa uwierzyło, że jedzą normalne mięso (oczywiście zamiast mięsa był podłożony owoc). Nie jest to znane, ale myślę, że w przyszłości może zrobić furorę :)
  paulan-official-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Kocham oglądać takie zdjęcia:D

  ReplyDelete
 4. super zdjęcia ;) Fajnie tak powspominać stare czasy <3
  Mój blog

  ReplyDelete